5. mednarodna grafična razstava

Velika premija:

Robert Rauschenberg

Nagrade mednarodne žirije:

Janez Bernik, James Guitet, Emilio Vedova, Józef Gielniak, Lidija Iljina

Priznanja za mlade umetnike:

Getulio Alviani, David Hockney, Lubomir Přibyl, Miroslav Šutej, Mario Toral

9. 6.–15. 9. 1963

Število umetnikov osrednje razstave: 338

Prizorišča osrednje razstave:

Moderna galerija

Na bienalu je bilo razstavljenih skoraj tisoč grafičnih del umetnikov z vseh petih celin. Prvič so se predstavili tudi umetniki iz Pakistana, Tajske in Čila. Velik odziv je bil posledica javnega natečaja, ki je bil organiziran prvič in je postal stalnica bienalov. V ospredju je bilo veliko mladih talentov, ki so na bienalu razstavljali prvič. S podelitvijo velike nagrade začetniku ameriškega pop arta Robertu Rauschenbergu za litografijo Nezgoda pa je mednarodna žirija pokazala svojo daljnovidnost (leto pozneje je umetnik prejel uradno priznanje na beneškem bienalu). Na osrednji razstavi je bilo možno videti dela nekaterih novih smeri, kot so optična umetnost, nova abstrakcija, ameriški pop art in evropska nova figuralika.


Umetniki

  • Kerstin Abram-Nilsson
  • Robert Adams
  • Kunihiro Amano
  • Muhammad Ameen
  • Constantin Andreou
  • Nemesio Antúnez
  • Karel Appel
  • Jean Arp
  • Franco Assetto
  • Vasilij Astahin
  • Pompeyo Audivert
  • Mario Avati
  • Dragutin Avramovski
  • Earle I. Backen
  • Jehuda Bacon
  • Ethel Baias-Lucaci
  • George Ball
  • Harold Barling Town
  • Afro Basaldella
  • André Beaudin
  • Edith Behring
  • Vasco Bendini
  • Werner Berg
  • Anna-Eva Bergman
  • Antonio Berni
  • Janez Bernik
  • Gianni Bertini
  • Helge Bertram
  • Roger Bissière
  • Lars Bo
  • Janez Boljka
  • Maria Bonomi
  • Bogdan Borčić
  • Anatolij Borodin
  • Hans Rudolf Bosshard
  • Trond Botnen
  • Jean Boutéas
  • Silvano Bozzolini
  • Angel Bracho
  • Florian Breuer
  • Heinrich Bruppacher
  • Wolff Buchholz
  • Alberto Burri
  • Luis Camnitzer
  • Jean Carzou
  • Elizabeth Catlet
  • Raul Cattelani
  • Stojan Ćelić
  • Avgust Černigoj
  • Nimsamer Chalood
  • Monique Charbonneau
  • Marcel Chirnoaga
  • Finn Christensen
  • Jaroslav Chudomel
  • Franco Cioppi
  • Peter Clarke
  • Antoni Clavé
  • Robert Conover
  • Pietro Consagra
  • Antonio Corpora
  • Liliana Cossovel
  • Fritz Cremer
  • José Alfonso Cuni
  • Zlatka Dabova
  • Peter William Daglish
  • Oskar Dalvit
  • Janet Dawson
  • Roberto De Lamonica
  • Luciano De Vita
  • Barbara Dębska-Narębska
  • Huguette Desjardins
  • Marijan Detoni
  • Frans Dille
  • Piero Dorazio
  • Robert Doxat
  • Orest Dubay
  • Albert Dumouchel
  • Oesman Effendi
  • Gösta Ehrenberg
  • Ludvig Eikaas
  • Valdemar H. Elenbaas
  • Hans Erni
  • Eleanor Esmonde-White
  • Merlyn Evans
  • Franz Fedier
  • Eric Finlay
  • Giorgi Fiorenzo
  • Marcel Fiorini
  • Jan Forsberg
  • Nino Franchina
  • Ryonosuke Fukui
  • Nils Furto Björklund
  • Walenty Gabrysiak
  • José Gamarra
  • Franco Garelli
  • Yves Gaucher
  • Jeremy Gentilli
  • Getulio (Getulio Alviani)
  • Józef Gielniak
  • Gösta Gierow
  • Abdallah Gohar
  • Adolfo Gomez Quinteros
  • Sergio Gonzales-Tornero
  • Johnny Gotthard Friedlaender
  • Strom Gould
  • Carmen Gracia
  • Elfrid Gremli
  • Hap Grieshaber
  • Lorenzo Guerrini
  • Elisabeth Guggenheim
  • Corneille Guillaume Beverloo
  • James Guitet
  • Terry Haass
  • Maurice Haccuria
  • Jiří Hadlač
  • Karl Erik Häggblad
  • Hideo Hagiwara
  • Simo Hannula
  • Hansen-Bahia
  • Shoichi Hasegawa
  • Stanley William Hayter
  • Anne Hedegaard
  • Željko Hegedušić
  • Bernhard Heisig
  • Joseph Hendrickx
  • Erkki Hervo
  • Lawrence Heyman
  • Vincent Hložnik
  • David Hockney
  • Alfred Hrdlicka
  • Karel Hruška
  • Jerzy Hura
  • Masuo Ikeda
  • Ana Iliut
  • Lidija Iljina
  • Yukihisa Isobe
  • Seund Ja Rhee
  • Tadeusz Jackowski
  • Božidar Jakac
  • Jaki (Jože Horvat)
  • Mirtcho Jakobov
  • Milorad Janković
  • Zbigniew Jaskowski
  • Andrej Jemec
  • Sarah Jimenez
  • Jasper Johns
  • Allen Jones
  • Asger Jorn
  • Mitsuo Kano
  • Krishna Kanwal
  • Boško Karanović
  • János Kass
  • Vasso Katrakis
  • Heinz Keller
  • Bishamber Khanna
  • Carl-Heinz Kliemann
  • Lenz Klotz
  • Danuta Kluza
  • Misch Kohn
  • Rodolfo Krasno
  • Marko Krsmanović
  • Ernö Kunt
  • Viktor Kuusela
  • Ionas Kuzminskis
  • Barbara Kwasniewska
  • Richard Lacroix
  • Tadeusz Lapinski
  • Robert Lapoujade
  • Berto Lardera
  • Mauricio Lasansky
  • Greta Leuzinger
  • Jaqueline Levy-Morelle
  • Lars Lindeberg
  • Fernando Lopez Anaya
  • Bertil Lundberg
  • Zbigniew Lutomski
  • Mieczysław Majewski
  • Vladimir Makuc
  • Albina Makunajte
  • Guberti Manlio
  • Tranquillo Marangoni
  • Gustave Marchoul
  • Gilbert Marion
  • Felicity Marshall
  • Maria Luisa Martin
  • Julio Martin-Caro
  • Jesus Martinez Gutierrez
  • Beppe Marzot
  • Umberto Mastroianni
  • Gregory Masurovsky
  • Allah Helmy Menhat
  • Lucjan Mianowski
  • Lil Michaelis
  • Branko Miljuš
  • Milo Milunović
  • Moehsnang
  • Ana Maria Moncalvo
  • Margarita Mortarotti
  • Richard Mortensen
  • Robert Motherwell
  • Kaiko Moti
  • Maçanari Murai
  • Zoran Mušič
  • Vera Myhre
  • Mario Nanni
  • Athanas Neikov
  • Jurij Neprincev
  • Milivoj Nikolajević
  • Nikos
  • Göran K. Nilsson
  • Yoshiko Noma
  • Hiroshi Nomura
  • Gunnar Norrman
  • Fred Nowak
  • Evald Okas
  • César Olmos
  • Ankica Oprešnik
  • Hans Orlowski
  • José Ortega
  • Fayga Ostrower
  • Todor Panayotov
  • Jerzy Panek
  • Eduardo Paolozzi
  • Jean Papadakis
  • Ronald Paris
  • Rodolfo Perez
  • Mihailo Petrov
  • Ivan Picelj
  • Roland Pichet
  • Otto Piene
  • Andrzej Pietsch
  • Arthur Luiz Piza
  • Marita Poest-Clement
  • Marjan Pogačnik
  • Serge Poliakoff
  • Isabel Pons
  • Mario Prassinos
  • Pongdam Prayat
  • Lubomir Přibyl
  • Zlatko Prica
  • Alf Ragnwald Olsson
  • Elsebet Rahlff
  • Jorge Ramirez
  • Ulla Rantanen
  • Marcel Rasmussen
  • Károly Raszler
  • Robert Rauschenberg
  • Krishna Reddy
  • Nono Reinhold
  • Josip Restek
  • Ceri Richards
  • Manuel Rodriguez
  • Aki Roland
  • Gina Roma
  • Chryssa Romanos
  • Sergio Romiti
  • Michael Rothenstein
  • Väinö Rouvinen
  • Rolf Sackenheim
  • Juichi Saito
  • Henry Salkauskas
  • Giuseppe Santomaso
  • Eduardo Sanz
  • Angelo Savelli
  • Eberhard Schlotter
  • Betty Schmetz
  • Emil Schumacher
  • William Scott
  • Gino Severini
  • Anwar Jalal Shemza
  • Gail Singer
  • Gustave Singier
  • Nota Siotropou
  • Zdeněk Sklenář
  • Roman Skowron
  • Noemi Smilansky
  • Olev Soans
  • Agatha Sorel
  • Lojze Spacal
  • Zora Staack
  • Anna Staritsky
  • Edward A. Stasack
  • Andrew Stasik
  • Nils G. Stenqvist
  • Hans Stockbauer
  • Borislav Stoev
  • Stefan Suberlak
  • Pavel Sukdolák
  • Miroslav Šutej
  • Július Szabó
  • Marian Szpakowski
  • Rudolf Szyszkowitz
  • Jan Tarasin
  • Eugenio Tellez
  • Vladimír Tesař
  • Cornelius Theresia Van Gulik
  • Olaf Thrap-Meyer
  • Emilie Tomanová
  • Mario Toral
  • Peter Travaglini
  • Stepan Tuhar
  • Igael Tumarkin
  • Gilbert van Hool
  • Anton G. P. Van Omme
  • Ru Van Rossem
  • Victor Vasarely
  • Marc Vaux
  • Emilio Vedova
  • Juan Vilacasas
  • Eduardo Vilches
  • Antonino Virduzzo
  • Giuseppe Viviani
  • Pierre Vlerick
  • Renato Volpini
  • Philip von Schantz
  • Lazar Vujaklija
  • Karel Vysušil
  • Shirley Wales
  • Mieczysław Wejman
  • Gerhard Wind
  • Shirley Witebsky
  • Stanisław Wójtowicz
  • Walter Womacka
  • Krystyna Wróblewska
  • Egon Wucherer
  • Peter Wullimann
  • Paul Wunderlich
  • Yen Ting Kwong
  • Masaji Yoshida
  • Hodaka Yoshida
  • Julio Zachrisson
  • Ossip Zadkine
  • Vassil Zahariev
  • Zaini
  • Enrique Zanartu
  • Wou-ki Zao
  • Wiktor Zbigniew Langner
  • Karel Zelenko

Mednarodna žirija

  • Umbro Apollonio
  • Aleksej Fjodorov-Davidov
  • Walter Koschatzky
  • Zoran Kržišnik
  • Jacques Lassaigne
  • William S. Lieberman
  • Mieczyslaw Porebski
  • Lazar Trifunović

Druge razstave in projekti

Publikacije

Organizacija bienala

Organizator: Moderna galerija.
Direktor Moderne galerije: Zoran Kržišnik.
Organizacijski odbor: Boris Mikoš, Zoran Kržišnik, Beno Zupančič, Stanka Veselinov, Anica Magašič, Vinko Vinterhalter, Vuko Radović, Dimče Levkov, Krsto Hegedušić, Lazar Trifunović, Zvone Miklavčič, Francè Mihelič, Marij Pregelj.
Predsednik odbora: Boris Mikoš.
Generalni sekretar organizacijskega odbora: Zoran Kržišnik.