2. mednarodna grafična razstava

Velika premija:

Henri-Georges Adam

Nagrade mednarodne žirije:

Zoran Mušič, Kiyoshi Saito, Jurgen von Konow, Giuseppe Santomaso, Riko Debenjak

Častne nagrade:

Edith Behring, Jerome Kaplan, Albert Kinert, Adam Marczynski, Harold Town, Gen Yamaguchi

18. 6.–15. 9. 1957

Število umetnikov osrednje razstave: 243

Prizorišča osrednje razstave:

Moderna galerija

Sekretariat za pripravo grafičnih razstav je poleg osebnih vabil umetnikom in uradnega posredovanja uveljavil tudi samostojno prijavljanje umetnikov. Na bienalu so lahko sodelovali z največ tremi deli, nastalimi v zadnjih dveh letih, kar je postalo pravilo, saj so s tem aktualizirali novo produkcijo in grafične dosežke. Sodelovala je tudi posebna skupina pariške šole. Uspeh bienala je temeljil na demokratični naravnanosti organizatorja pri predstavljanju raznih slogovnih konceptov in na objektivnosti mednarodne žirije, ki si je za temeljni kriterij izbrala čistost grafike. Grafični zemljevid razstavljajočih držav se je razširil na Južno Ameriko ter Bližnji in Daljni vzhod.


Umetniki

  • Raymond Abner
  • Henri Georges Adam
  • Yves Alix
  • Irving Amen
  • Magda Andrade
  • François Arnal
  • Jean Arp
  • Nikolai Astrup
  • Dragutin-Gute Avramovski
  • Enrico Baj
  • Leonard Baskin
  • Louis Bastin
  • Paul Beaulieu
  • Gustav Kurt Beck
  • Marko Béhar
  • Edith Behring
  • Alistair Bell
  • Léon Bellefleur
  • Alberto Beltran
  • Werner Berg
  • Walter Bergmann
  • Janez Bernik
  • Renato Birolli
  • Roger Bissière
  • Bruno Bobak
  • Vesna Borčić
  • Cyril Bouda
  • Angel Bracho
  • Giovanni Brancaccio
  • Serge Brignoni
  • Camille Bryen
  • Celia Calderón
  • Massimo Campigli
  • Jean Carzou
  • Enrico Castelli
  • Elizabeth Catlett
  • Gisèle Celan-Lestrange
  • Stojan Ćelić
  • Marc Chagall
  • Roger Chastel
  • João Luiz Chaves
  • Arnoldo Ciarrocchi
  • Geoffrey Clarke
  • Antoni Clavé
  • Jean Clerté
  • Ina Colliander
  • Antonio Corpora
  • Brigitte Coudrain
  • Lucien Coutaud
  • Dadi
  • Janne Dahle
  • Jenny Johanna Dalenoord
  • Jean Jacques de Grave
  • Chantal de Hemptinne
  • Riko Debenjak
  • Marijan Detoni
  • Jean Deville
  • Heinz Diekmann
  • Otto Dix
  • Tadeusz Dominik
  • Jean Dubuffet
  • Christian Due
  • Albert Dumouchel
  • Max Ernst
  • Max Ernst Kohler
  • Maurice C. Escher
  • Eleanor Esmonde-White
  • Maurice Estève
  • Merlyn Evans
  • Hans Falk
  • Pericle Fazzini
  • Václav Fiala
  • Hans Fischer
  • Antonio Frasconi
  • Johnny Friedlaender
  • Terry Frost
  • José Luis Galicia
  • Franco Gentilini
  • Jeremy Gentilli
  • Gaetano Giangrandi
  • Roland Giguère
  • Andrea Gomez
  • Ernst Graf
  • Gino Gregori
  • Hap Grieshaber
  • Anthony Gross
  • Pierre Guastalla
  • Renato Guttuso
  • Chimei Hamada
  • Yozo Hamaguchi
  • Jen Han
  • Waldemar Hansen Elenbaas
  • Olle Hanspers
  • Hans Hartung
  • Stanley William Hayter
  • Željko Hegedušić
  • Joseph Hendrickx
  • Gertrude Hermes
  • Erkki Hervo
  • Maria Hiszpańska-Neumann
  • Gottfried Honegger
  • Li Hua
  • Elena Huerta
  • Xavier Iñiguez
  • Gheorghe Ivancenco
  • Božidar Jakac
  • Hans Jelinek
  • Sarah Jimenez
  • Karl Jordanov
  • Asger Jorn
  • Gu Juanj
  • Huan Jun-ü
  • Jerome Kaplan
  • Boško Karanović
  • Albert Kinert
  • Fumio Kitaoka
  • Toimi Kiviharju
  • Li Kjün
  • Carl Heinz Kliemann
  • Misch Kohn
  • Rudolph Kovač
  • Tone Kralj
  • Ferdinand Kulmer
  • Armin Landeck
  • Charles Lapicque
  • Berto Lardera
  • Mauricio Lasansky
  • Henri Laurens
  • Fernand Léger
  • Herbert Lespinasse
  • Bengt Lissegardh
  • Aleksandar Luković
  • Francisco Luna
  • Alan Lunak
  • Jean Lurçat
  • Mino Maccari
  • Miha Maleš
  • Marian Malina
  • Alfred Manessier
  • Tranquillo Marangoni
  • Adam Marczynski
  • Marino Marini
  • Luisa Martin
  • Marcello Mascherini
  • Frans Masereel
  • André Masson
  • Oskar Matulla
  • Leopoldo Méndez
  • Jean Messagier
  • Adolfo Mexiac
  • France Mihelič
  • Keiko Minami
  • Joan Miró
  • Francisco Mora
  • Ivan Mosca
  • Kaiko Moti
  • Zoran Mušič
  • Gheorghe Naum
  • Jaroslav Novak
  • Pablo O'Higgins
  • Hermann Ober
  • Alessandro Obregon
  • Alf Olsson
  • Michel Olyff
  • Hans Orlowski
  • Fayga Ostrower
  • Jerzy Panek
  • Otto Pankok
  • Aldo Patocchi
  • Jules Perahim
  • Karin Persson
  • Nayden Petkov
  • Helen Phillips
  • Pablo Picasso
  • Leona Pierce
  • Vladimir Pintarić
  • Arthur Luiz Piza
  • Marita Poest-Clement
  • Marijan Pogačnik
  • Serge Poliakoff
  • Mario Prassinos
  • Zlatko Prica
  • Adolfo Quinteros
  • Fanny Rabel
  • Angeli Kosta Radovani
  • Krishna Reddy
  • Josip Restek
  • Ceri Richards
  • Gust Romijn
  • Michael Rothenstein
  • Blair Rowlands Hughes-Stanton
  • Andrzej Rudzinski
  • Bruno Saetti
  • Kiyoshi Saito
  • Pietro Sanchini
  • Giuseppe Santomaso
  • Gérard Schneider
  • Toti Scialoja
  • William Scott
  • Jun-ichiro Sekino
  • Vilko Selan-Gliha
  • Ivan Seljak-Čopič
  • Gino Severini
  • Rupert Shephard
  • Gail Singer
  • Gustave Singier
  • Aleksander Šivert
  • Bruno Skibbe
  • Slavi Soucek
  • Pierre Soulages
  • Lojze Spacal
  • Ferdinand Springer
  • Mladen Srbinović
  • Zora Staack
  • Hans Studer
  • Victor A. Stuyvaert
  • Vilim Svečnjak
  • Rudolf Szyszkowitz
  • Erkki Talari
  • Rufino Tamayo
  • Kostia Terechkovitch
  • Tilmans
  • Harold Town
  • Ulf Trotzig
  • Marijan Tršar
  • Jules Van Paemel
  • Roger Vieillard
  • Jacques Villon
  • Giuseppe Viviani
  • Marija Vogelnik
  • Jurgen von Konow
  • Lazar Vujaklija
  • Shirley Wales
  • Herman Webster
  • Toon Wegner
  • Stanisław Wójtowicz
  • Gen Yamaguchi
  • Mariana Yampolsky
  • Ossip Zadkine
  • Enrique Zanartu
  • Wou-ki Zao
  • Karel Zelenko
  • Mogens Zieler

Mednarodna žirija

  • Jean Bouret
  • Gustave von Groschwitz
  • Božidar Jakac
  • Emile Langui
  • Giuseppe Marchiori
  • Zdenka Munk
  • Mieczyslaw Porebski
  • Willem J. Sandberg

Publikacije

Organizacija bienala

Organizator: Moderna galerija.
Direktor Moderne galerije: Zoran Kržišnik.
Delovni odbor: Josip Vidmar, Zoran Kržišnik, Izidor Cankar, Riko Debenjak, Marijan Defoni, Karel Dobida, Ivo Frol, Božidar Jakac, Miha Maleš, France Mihelič, Zvone Miklavčič, Zdenka Munk, France Stelè.
Predsednik odbora: Josip Vidmar.
Sekretar odbora: Zoran Kržišnik.
Inozemski konzultativni odbor: Jean Leymarie, Emile Langui, Giuseppe Marchiori, Gustave von Groschwitz, W. J. Sandberg, Mieczyslaw Porebski.